خیابانها به روایتی دیگر

به مناسبت روز كارگر؛ تقدیم این اثر به همه کارگران و زحمتکشان

170

خیابان؛ مستند خیابانها به روایتی دیگر فیلمی است از مقداد حسن نژاد که به شرایط کار و زندگی رفتگران و کارگران شهرداری(شهرستان سقز) پرداخته است.

تولید این مستند از اویل تابستان ۱۳۹۴ شروع شد اما به دلیل به وجود آمدن مشکلاتی از جانب برخی ارگانها و سازمانها و کمبود امکانات کافی تولید آن به مشکل برخورد، اما با تلاش گروه گروه تولید آن به پایان رسید.

پس از تولید مستند، برای پخش آن مشکلاتی وجود داشت و بهترین راه برای پخش ارسال آن به جشنواره فیلم بود. به همین دلیل به اولین جشنواره فیلم کوتاه شهروند سقز ارسال شد که بازتابی خوبی داشت و برنده جایزه بهترین فیلم کوتاه شد.

در این مستند رفتگران از احوال زندگی و کارشان سخن به میان می آورند. در فیلم راوی یا مصاحبه کننده ای وجود ندارد و این خود رفتگران هستند که با بیانی ساده و بدون تکلف دشواری ها را به سخره می گیرند و امیدوارتر از آنچه مخاطب تصور می کند حرف می زنند. هر چند بیم از دست دادن شغلشان پرهیزی حاصل کرد که باعث شد بسیاری از حقایق ناگفته بماند.

اوضاع نا به سامان رفتگران و کارگران پدیده ایست که آسیبی جدی و جبران ناپذیر بر بطن جامعه وارد آورده و این طبقه ی کم توان اقتصادی به شدت تحت شعاع قرار گرفته اند.

فیلم به گونه ایست ک  تصویربرداری در زمان و مکان کار رفتگران(خارجی / شب / خیابان) صورت گرفته است که به دلیل نبود امکانات کافی صدا و تصویر باعث شد کیفیت آن در حد انتظار نباشد، اما موضوع اثر و بیان صادقانه ی آن مستندی را پدید آورد که دیدن آن خالی از لطف نیست.

بنا بر باور عوام اثر، فیلم تنها برای جشنواره نیست، لزا فیلم پخش خواهد شد. از شما عزیزانی که این اثر را خواهید دید خواهشمندیم فیلم را به دوستانتان معرفی کنید و خوشحال خواهیم شد نظراتتان را بشنویم.

همراهمان باشید

روز جهانی کارگر گرامی باد!

دیدن فیلم و دانلود در آپارات:

? https://www.aparat.com/v/z2XdD

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.