کودکان؛ خشونت جنسی و چاره یابی

344

خیابان؛ در بخش هایی از جزوه آموزشی حاضر به قلم لیلا سلین به عنوان فعال مدنی دارای سابقه کار با کودکان کار و حاشیه نشین چنین میخوانیم:

کودکان از آسیب پذیرترین و بی ­دفاع ­ترین گروه­های اجتماعی به شمار می­آیند که در همه ­ی جوامع میزان آسیب پذیری آن­ها تقریباً مشابه بوده و خطر آزارهای جنسی در جوامع با هر فرهنگی همیشه در کمین آن­هاست. هرچند آمار دقیقی در مورد آزارهای جنسی به دلیل ماهیت این رفتار  وجود ندارد؛ اما بارها و بارها خبر تجاوز به کودکان تیتر بسیاری از رسانه های خبری و شبکه های اجتماعی بوده است.

و از این منظر است که آسیب شناسی اجتماعی که حال و آینده ی آن در فرمت کودک آزاری جنسی چه به لحاظ مادی و چه چه اخلاقی در مخاطره نابودی قرار گرفته، در نوشته حاضر مورد بحث قرار گرفته و نویسنده در جمع بندی مبحث خویش چنین اذعان میدارد:

آنچه یک جامعه می­تواند به ­عنوان موفقیت خود عرضه دارد کودکان سالم، فعال و خلاق است؛ در واقع همین کودکان هستند که آینده­ ی جامعه را رقم می­زنند. اگر زمینه­ سازی و بستر مناسبی جهت رشد متعالی آنها فراهم نیاید، بدون شک آینده­ای تاریک و ناامید کننده در انتظار جامعه خواهد بود.

این جزوه با تحلیل پدیده کودک آزاری و ارائه راه کارهایی ساده در جهت پیشگیری از آن، در واقع جزوه ای آموزشی و تحقیقاتی است که خواندن آن برای افراد دارای فرزند و نیز تمامی آنانی که آینده جامعه را در حال حاضر کودکان می بینند، میتواند مفید و ضروری باشد.

لذا ما را در مسیر نشر وسیعتر این نوشته از طریق چاپ و پخش مطلب، یا ارسال اینترنتی آن برای دوستان و نزدیکان خود یاری کنید.

جهت دریافت فایل پی.دی.اف مطلب اینجا کلیک کنید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.