هیچ انسانی غیر قانونی نیست!

342

هزاران نفر از مردم آلمان، امروز در اعتراض به قوانین جدید کشورهای اروپایی که علیه مهاجران و بویژه مهاجرانی که از طریق کشتی ها تلاش می کنند خود را به سواحل کشورهای اروپایی برسانند، به تظاهرات های گسترده در برلین پایتخت کشور آلمان و همچنین دیگر شهرهای این کشور اقدام نمودند.

این تظاهرات با حمایت احزاب چپ و طرفداران حقوق بشر و با حضور تعدادی از اعضاء غریق نجات گروه “بی مرز” و همچنین با پیام کاپیتان های کشتی گروه “بی مرز” و خلبانان گروه “بی مرز “انجام گرفت.

سخنگویان همگی نسبت به اجحاف به پناهندگان اعتراض داشتند. هزاران نفر فریاد می زدند: هیچ انسانی غیر قانونی نیست! پناهندگی غیرقانونی نیست! مرگ در دریای مدیترانه را متوقف کنید! همه این فعالین علیه تصویب قوانین جدید کشور های اروپایی و با محدود کردن پناهندگان در حصار قوانین راسیستی اعتراض نمودند.

کشور های اروپایی به این نتیجه رسیده‌اند که با اقدام به ایجاد پناهگاههایی خارج از خاک اروپا، که بیشتر در چهارچوب زندان معنی می‌دهند، جویندگان پناهندگی را در آنها محدود کنند و در همانجا تصمیم به تکمیل پرونده آنان بگیرند. در هفته های اخیر اختلافات پذیرش پناهندگان در کشور های اروپایی و همچنی در اتحادیه اروپا بالا گرفته است. فشار احزاب و نیروهای دست راستی و ضدخارجی هم در اروپا بیشتر شده است. در سال های اخیر بیشتر از هر چیز در مورد مشکلات حضور پناهندگان در جراید و شوهای تلویزیونی پرداخته می‌شود؛ اما کاملاً آگاهانه و با بی شرمی، کسی به دخالت کشور های غربی در ویرانگری کشورهای دیگر که هیچ نقطه مشترک و حتی هیچ مرز مشترکی ندارند حرفی نمی زند.

هجوم ارتش شوروی در دوران لئونید برژنف به افغانستان که سر انجام به جنگی بی امان در این کشور دامن زد و بعدها هجوم کشورهای غربی و ایجاد گروه های جهادی و مجاهدین آدمخوار، این کشور را به محل تاخت و تاز خود تبدیل نمودند. حمله آمریکا به کشور عراق، جنگ در کشور سوریه و حمله کشور های غربی به کشور لیبی که با پرواز ممنوع به این کشور آغاز گردید و امروز این کشور را به چند قطعه تقسیم نموده و باعث یکی از بزرگترین مهاجرت های انسانی شده است. هیچ کس علاقه ای به نشان دادن و یا تشریح علل هجوم پناهندگان به اروپا ندارد!

کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد از سال ۲۰۰۶ اقدام به صدور آمار پناهجویان غرق شده در دریای مدیترانه نمود. این آمار هر ساله و متاسفانه رو به ازدیاد است. بنا به گزارش دفتر سازمان ملل متحد در امور پناهندگان در سال جاری تا کنون ۱۴۰۰ نفر جانشان را در دریای مدیترانه از دست داده اند.

برلین: شنبه ۱۶ تیر ماه ۱۳۹۷

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.