مواجهه رژیم جنایتکار با اعتراض توده ای در پی فاجعه جان باختن فعالین محیط زیست در مریوان

369

فاجعه در آتش سوختن چهار تن از فعالان محیط زیستی مریوان به نام های محمد پژوهی، رحمت حکیمی نیا از نیروهای منابع طبیعی مریوان و شریف باجور و امید کهنه پوشی (حسین زاده)، فعال محیط زیست، روز شنبه سوم شهریور در حین خاموش کردن آتش در جنگل خشم هزاران نفر را بر علیه رژیم جنایتکار اسلامی بر انگیخت.

روز گذشته جمعیت کثیری از مردم مریوان در اعتراض به مرگ چهار فعال محیط زیست در میان شعله های آتش جنگل های مریوان دست به راهپیمایی زدند. شرکت کنندگان در راهپیمایی پلاکاردهایی از تصاویر کشته شدگان در دست داشتند. آنها همچنین پلاکاردهایی حمل کردند که روی آن نوشته شده بود «شهید نمی میرد».

توده های معترض مردم کردستان بر این آگاهند که کشته شدن فعالان محیط زیست که بر اثر آتش سوزی‌ها صورت گرفته، کاملا عمدی بوده و توسط نیروهای امنیتی و سپاه به منظور جلوگیری از مخفی شدن مخالفان جمهوری اسلامی، در جنگل های منطقه انجام شده است. برخی از ساکنان محلی نیز می گویند سپاه پاسداران در جنگل و مسیر تردد مردم، کولبران و کاسبان در مرز مریوان، اقدام ‌به کاشت مین کرده است.

این سلسله خشونت ها و عملیات داعشی سرکوبگران جمهوری اسلامی که به کشتار انسانهای شریف و معترض منتهی میشود، نه رویدادی جدید است و نه بار اول است که به وقوع می پیوندد. جمهوری سرمایه اسلامی چهار دهه است که موجودیت خود را بر اساس توحش و سرکوب و آدمکشی بنیان نهاده است. اما امروزه که تورم شدید و سقوط ریال در برابر ارز خارجی اکثریت جامعه را با فقر و گرسنکی بیشتر روبرو نموده است و معیشت میلیونها انسان را سختتر و غیرقابل تحملتر، مشروعیت نظام را عمیقاً به زیر سوال برده است.

رژیم از سر زبونی و پوشالی بودن حکومتش وحشیانه تر هر اعتراضی را با توطئه و گلوله جواب میدهد، اما غافل از اینکه هر حرکت وحشیانه سرکوبگران رژیم به اعتراض و عکس العمل هزاران نفر از توده های مردم بر علیه این این نظام پوسیده تبدیل خواهد شد.

نمونه بارز آن را ما در حرکت هزاران نفر از مردم مریوان و کردستان بر علیه این فاجعه جانکاه دیدیم که در نوع خود بی نظیر است. امروز کارگران و توده های مردم خشم و نفرت خود را از رژیمی که چهار دهه است با استثمار کارگران، زن ستیزی، بی حقوق نمودن و به زیر سوال بردن معیشت اکثریت آحاد جامعه، به بقاء ننگین خود ادامه داده است، تنها در آلترناتیو متشکل شدن و متحد شدن می یابند.

اعتراض هزاران نفر از توده های مردم کردستان در اعتراض به کشتار این عزیزان نه تنها نشانه ایی از اتحاد و همبستگی است، بلکه با تعرض به ساختار حکومت سرمایه اسلامی در آینده ایی نه چندان دور میرود که به این حکومت توحش و بربریت با ایجاد شوراهای کارگری و مردمی پایان یابد.

این جنایات ضد بشری و تکاندهنده ننگی دیگر بر تاریخ نظام سرمایه داری و حاکمان آن میباشد. ضمن تسلیت به خانواده این عزیزان جان باخته خود را در غمشان شریک می دانیم، همراه و همسو با مبارزات و اعتراضات توده ایی در افشای این جنایات از پای نخواهیم نشست.

مرگ بر حکومت جنایتکار اسلامی سرمایه

پر توان باد اتحاد و همبستگی توده های مردم

زنده باد سوسیالیسم

کانون کارگران سوسیالیست

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.