بیانیه‌ی پیرامون اعدام قریب‌الوقوع مبارزین کورد

529

زانیار و لقمان مرادی

خیابان؛ در آستانەی نشست رؤسای جمهوری ایران، ترکیە و روسیە خبرهایی مبنی بر خطر اجرای حکم اعدام زندانیان سیاسی کورد در زندان رجایی شهر کرج بالا گرفتە است. استبداد حاکم هرگاه بە تنگنا نزدیک شدە و یا با یکی از کشورهای همسایە بر سر پروژەای بە توافق برسد، معاملە را بر اساس جان جوانان کورد انجام می‌دهد، لذا اینبار و در آستانەی توافق رژیم‌های تورکیە و ایران امکان اعدام جوانان کورد محکوم بە اعدام قریب الوقوع شدە است.

جمهوری اسلامی طی چهل سال حکومت خود هر صدا و حرکت حق‌طلبانه‌ی کوردستان را به بهانه‌ی جدایی‌طلبی و تروریست بودن به کام مرگ کشانده و مانع از هرگونه حرکت مدنی و اعتراض‌آمیز شده است. همگان به خوبی می‌دانند نه فرزاد کمانگر مسلح بود نه شریف باجور، بلکه راه و صدای آنان مانع ماشین کشتار دولتی جمهوری اسلامی می‌شد، و اکنون نیز احتمال اعدام سه تن از فعالین سیاسی و مدنی کردستان (زانیار مرادی، لقمان مرادی و رامین حسین پناهی) بعد از ترور اقبال مرادی (پدر زانیار) و مرگ مشکوک شریف باجور از سوی حاکمیت جمهوری اسلامی به معنای قتل عام کامل فعالین سیاسی کردستان است.

جمهوری اسلامی با تلاش بر حذف کامل جامعه کردستان، درصدد خفه نمودن هر فریادی است، که اجحاف بر این جامعه را افشا می‌سازد. ما فعالان سیاسی و مدنی سنندج به عنوان کسانی که برخی از رفقایمان را به قتل رسانده‌اند و برخی نیز اکنون در معرض تهدید اعدام قرار دارند، اعلام می‌کنیم که نجات جان  تک تک فعالین کردستانی یک وظیفه‌ی همگانی است.

ما اعلام می‌داریم که سلامتی جان هر سه زندانی کورد برعهده‌ی دولت بوده و مسئولیت آزادی بلادرنگ همه‌ی فعالین و زندانیان مستقیما بر  عهده حکومت است. آنها مسئول تمامی جنایاتی هستند کە علیە زندانیان سیاسی انجام و عامل همه‌ی تبهکاری‌هایی هستند که علیە خلق کورد و جامعە کوردستان که توسط عوامل حکومتی به مردم کوردستان اعمال می‌شود. 

ما بە مثابە فعالین سیاسی و مدنی سنندج جنایات استبداد حاکم را نه می‌بخشیم و نه فراموش خواهیم کرد و بدون شک در مقابل اقدامات انسان‌ستیز استبداد حاکم خواهیم ایستاد و در برابر آنان از ارزشهای بنیادین ملتمان دفاع خواهیم نمود. 

شایان ذکر است کە در این میان دو شخص قاضی بد نام دادگاه سنندج سعیدی و امام جمعه مریوان را از عاملان اعدام احتمالی خواهیم دانست و از جرم و جنایات آنها هرگز گذشت نخواهیم نمود.

فعالین سیاسی و مدنی سنندج

۱۶ شهریور۱۳۹۷

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.