فراخوان عملیاتی علیه کشتار مبارزین در بند

525
لقمان و زانیار مرادی

خیابان؛ در روزهای اخیر دولت ایران تلاش‌های خود را برای کشتار مبارزین در بند افزایش داده و تحفه‌ای در آستانه نشست امروز سران مثلث اشرار ایران-ترکیه-روسیه به هم‌پالگی‌های ترکیه‌ای و روسی خود تقدیم کند. با وجود این اینکه در هفته‌های اخیر اخبار اعدام رامین حسین پناهی در صدر اخبار و رویدادها بوده است، اما جان مبارزین بیشتری من‌جمله زانیار و لقمان مرادی در خطر است. در همین اثنا شاکر باقی مبارز دربند کورد که ترکیه درخواست استرداد او را دارد، احتمال دارد بعنوان هدیه‌ای به اردوغان، به مقامات ترکیه‌ای تحویل داده شود.

جریان خیابان بمثابه‌ی یک شبکه‌ی متشکل از دسته‌ی وسیعی از فعالین مستقل که از قلب قیام دیماه گذشته که خیابان‌های ایران را خروشاندند، برون جست، در مقابل این کشتار جنایتکارانه سکوت نخواهد نمود و از همه‌ی آحاد جامعه قاطعانه می‌خواهیم که در مقابل فرزندان مبارز دربندشان سکوت را شکسته و بار دیگر خیابان‌ها را بخروشانند. لازم به ذکر است نقطه ضعف دولت استبدادی مؤسسات اقتصادی و اداری آنهاست و هر تهدیدی به جان و مال مردم و فرزندانشان باید به تهدیدی به مؤسسات اقتصادی و اداری آنها بدل گردد.

خیابان فراخوان می‌دهد که فعالیت‌ها علاوه بر تجمع در مقابل مؤسساتی چون فرمانداری، بیدادگاهها و مؤسسات فرهنگی و رسانه‌ای، باید باید در زمینه‌های زیر نیز گسترش یابد:

۱.  مسدودسازیی جاده‌هایی که نفتکش‌ها در آن تردد دارند.

۲. مسدودسازیی شاهراه‌ها و اتوبان‌هایی که بارکش‌ها محصولات کشاورزی کوردستان را به شهرهای مرکزی انتقال می‌دهند.

۳. مسدودسازیی مراکزی که برق کوردستان را به شهرهای مرکز انتقال می‌دهند.

۴. مسدودسازیی مراکزی که آب سدهای کوردستان را به قلب ایران در مرکز انتقال می‌دهند.

لازم به ذکر است که از این پس باید اشکال مبارزه‌ی فعالین جامعه از تجمعات اعتراضی از موضع ضعف باید به حرکت‌های عملیاتی از موضع قدرت تغییر یابد که با فشردن شاهرگ دولت ایران آنها وادار به عقب‌نشینی و تسلیم شدن به اراده‌ی انقلابی خلق نمود.

پیروزی تنها راه پیش روی ماست!

شورای مدیریتی جنبش خیابان

۱۶ شهریور ۱۳۹۷

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.