فراخوان جنبش خیابان؛ به همه‌ی کسانیکه به زندگی و آزادی عشق می‌ورزند!

613

خیابان؛ زانیار مرادی و لقمان مرادی دو جوانی که در سنین‌ نوجوانی خود با اتهام ساختگی به بند کشیده شدند تا آنها را چون طعمه‌ای برای بدام انداختن پدر زانیار، یعنی اقبال مرادی مبارز انقلابی که دو ماه و اندی پیش توسط آدمکشان ترور شد، به کار برند.

احکام هر دو زندانی از سوی دادگاه انقلاب صادر و پرونده‌شان در دادگاه کیفری هنوز در جریان است. روز چهارشنبه پس از سالها حبس که صرفاً انگیزه‌ی سیاسی-امنیتی داشت، هر دو زندانی به سلول انفرادی و قرنطینه منتقل و رسانه‌های دولتی اعلام نمودند که بامداد امروز احکام آنها حتی برخلاف موازین قضایی خود حکومت اجرا گردیده است، که هنوز از جانب وکیل پرونده و خانواده‌هایشان تأیید نگشته است.

در این میان رامین حسین پناهی نیز علیرغم کمپین‌های وسیع و جهانی برای نجات جان وی بی‌نتیجه ماند و او نیز بامداد امروز به جوخه‌ی اعدام سپرده شد.

کشتار جوان جوانان کورد قتل دولتی با انگیزه‌ی سیاسی و در آستانه‌ی نشست مثلث اشرار، ایران-ترکیه-روسیه به انجام رسید و این تعرض به یک ملت تحت استعمار بتوسط چهار دولت اشغالگر هار است و این ستم قطعاً بی‌جواب نخواهد ماند.

علاوه بر جنایات نامبرده، تهاجمات دولت ایران وسعت فراوانتری داشته است. بنا به گزارشها، قرارگاه مرکزی حزبهای دموکرات کوردستان مورد حملات هوایی و موشکی قرار گرفته و تعدادی در سطح رهبری این احزاب قربانی شده‌اند.

همچنین در شهر قامیشلوی روژآوا نیز نیروهای بشار اسد تهاجماتی را شروع که از سوی نیروی پلیس روژآوا در هم شکسته شد.

همچنین شایع شده است که نیروهای پژاک در کامیاران هم مورد حمله قرار گرفته که جزئیات آن هنوز در دست نیست.

این اخبار حاکی از این است که مثلث اشرار بر سر اجرای پروژه‌های توطئه‌آمیز وسیع علیه کل کردستان تفاهم و توافق کسب نموده و در صدد اجرای بلادرنگ آن هستند. این پروژه‌ها در تلفیق صدها پروژه‌ی دیگر در راستای نابودی کامل ملت کورد و ویرانی کوردستان قرار دارند و اکنون کوردستان تنها با وارونه ساختن این پروژه‌ها از طریق دستیابی به اتحاد ملی و تبدیل تجمعات اعتراضی و مدنی به حرکت‌های تعرضی می‌تواند از یک تراژدی عظیم نجات دهد.

شرایط اسفبار کوردستان نشان بر این دارد که موجودیت ملتی با این وسعت از سوی دولت‌های همسایه‌ی هار و جانی با مخاطره‌ی جدی روبرو است و عدم وجود مصونیت ژئوپُلتیک برای کوردستان دست جانیان را در اعمال هر جرم و جنایتی باز گذاشته است. این بیانگر این است که کوردستان بشدت نیازمند حق حاکمیت ملی و استقلال تحت یک حاکمیت شورایی است و سیاست جنبش خیابان از این پس در قبال کوردستان بر روی این پاشنه چرخیده و همچنین قاطعانه ضمن پافشاری بر کنفدراسیون داوطلبانه‌ی ایران از استقلال دیگر ملل مستعمره‌ی ایران تحت حاکمیت شورایی دفاع و برای استقرار آنها مبارزه خواهد نمود.

ما بمثابه‌ی جنبش خیابان، از این پس مبارزات خود را ارتقاء بخشیده و در همه جای کوردستان و دیگر سرزمینهای مستعمره و حتی در قلب خود تهران در تلاش خواهیم بود تا اعتراضات و حرکت‌های اجتماعی برآمده از آگاهی و اراده خلق را تحت تأثیر قرار داده و به آنها اشکال تعرضی ببخشیم، بگونه‌ای که مؤسسات و بنیاد قدرت این استبداد هار و جانی را آماج قرار گیرند. در شرایط حاد ستمگرانه و به همان تعبیر عام، تنها جواب های، هوی است و لذا سکوت و بی‌تفاوتی، یک خیانت!

از این روی از توده‌های معترض خواستاریم که مبارزات خود را از شیوه‌های اعتراضی مسالمت آمیز به شیوه‌های تعرضی تغییر داده و به تسخیر مؤسسات، ادارات و بنیادهای این اقتدار استبدادی مبادرت ورزیده و شالوده‌ی قدرت آنها را بدین طریق سست و لرزان سازند.

خیابان توده‌های مردم را در سراسر کوردستان فرا می‌خواند تا از امروز خیابان‌ها را خروشانده و مطابق فراخوان روز گذشته “جنبش خیابان” موارد زیر را در دستور کار خود قرار دهند:

۱.  مسدودسازیی جاده‌هایی که نفتکش‌ها در آن تردد دارند.

۲. مسدودسازیی شاهراه‌ها و اتوبان‌هایی که بارکش‌ها محصولات کشاورزی کوردستان را به شهرهای مرکزی انتقال می‌دهند.

۳. مسدودسازیی مراکزی که برق کوردستان را به شهرهای مرکز انتقال می‌دهند.

۴. مسدودسازیی مراکزی که آب سدهای کوردستان را به قلب ایران در مرکز انتقال می‌دهند.

تنها اگر نظری بر اعتراضات برحق خلق های عراق برعلیه رژیم امپریالیستی جمهوری اسلامی ایران بیاندازیم، درخواهیم یافت که ارتجاع تنها در درون زندان‌ها چون ببر آهنین می‌ماند، حال آنکه دربرابر خروش خلقها ببر کاغذی است.

این راهکار جدید مبارزاتی باید گام به گام عملی گشته و تا تکمیل بسترسازیی برای این شیوه‌ی جدید پیکار با ستم و اجحاف، تا کسب دینامیسم لازم باید به تجمع همگانی ادامه و نیروی خود را روی متدهای تعرضی سازمان و تمرکز ‌دهیم.

از این رو همه‌ی کسانی که به زندگی و آزادی عشق می‌ورزند را فرا می‌خوانیم که امروز در مکانهای زیر بطور وسیع و فراگیر مشارکت نمایند:

سنندج: میدان آزادی (اقبال)

مریوان: میدان شبرنگ

میهن را زیر پای اشغالگران خواهیم لرزاند!

پیروزی تنها راه پیش روی ماست!

خلق متحد شکست نخواهد خورد! 

شورای مدیریتی جنبش خیابان

۱۷ شهریور ١٣٩٧

https://t.me/joinchat/AAAAAD7z1VJxJrelp8zr2g

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.