علیرضا شیرمحمدعلی در زندان فشافویە کشتە شد…

204

نویسنده: لیلی حسن پور

زندانی سیاسی علیرضا شیرمحمد‌علی، که پیشتر برای وادار کردن مقامات قضایی و امنیتی به رعایت اصل تفکیک جرایم و انتقال از زندان فشافویه به زندان اوین یا رجایی‌شهر دست به اعتصاب غذا زده بودند، دیشب به دست دو زندانی تبهکار در زندان فشافویه به قتل رسیده است.

گزارش وب‌سایت حقوق بشر در ایران: حدود ساعت هشت و بیست دقیقه شامگاه دوشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۸, علیرضا شیرمحمدی در تیپ ۱ اندرزگاه ۱۱ زندان تهران بزرگ، موسوم به سوئیت، از سوی “محمدرضا خلیل زاده” متهم مواد مخدر” و “حمیدرضا شجاع زاده” متهم به قتل عمد و محکوم به اعدام چاقو می‌خورد.

این دو زندانی با چاقو به شاهرگ و شکم علیرضا شیرمحمدعلی ضربه زده‌اند که منجر به پارگی شاهرگ و روده علیرضا شیرمحمدعلی شده و پیش از رسیدن به بیمارستان جان خود را از دست داده است.

علیرضا شیرمحمدعلی ۲۱ ساله و اهل محله نازی آباد تهران در تاریخ ۲۴ تیرماه ۱۳۹۷ بازداشت شد. آقای شیرمحمدی به اتهام “توهین به روح الله خمینی”، “توهین به رهبری”, “توهین به مقدسات” و “تبلیغ علیه نظام” در فضای مجازی به ۸ سال حبس تعزیری محکوم شده بود.

دادگاه تجدید نظر علیرضا شیرمحمدعلی در تاریخ ۱۸ تیرماه ۱۳۹۸ در شعبه ۳۶ دادگاه تجدید نظر استان تهران برگزار خواهد شد.

علیرضا شیرمحمدی از ۲۳ اسفند ۹۷ تا ۲۷ فروردین در اعتراض به وضعیت بسیار بد نگهداری زندانیان در زندان تهران بزرگ و با هدف انتقال به زندان اوین دست به اعتصاب غذا زده بود. او پس از ۳۴ روز و در پی وعده نماینده دادستان که به زندان تهران بزرگ رفته بود به اعتصاب غذای خود پایان داده بود.

آخرین نامە علیرضا شیرمحمدعلی

چگونه صدای اعتراضمان را از این حصار خارج کنیم در صورتی که اگر باب میل برخی رسانه‌ها (همان به ظاهر ناجی‌ها نباشد) از انتشار آن امتناع می‌کنند، همان جریان‌هایی که در بوق و کرنا کرده‌اند که حامی مردم به ویژه طبقه کارگر هستند؛ اما در خیلی از موقعیت‌ها به خاطر منافع خودشان کارگران را نادیده گرفته‌اند.

ما به خاطر حق‌طلبی راهی زندان شده‌ایم، نه قاتل بوده‌ایم نه غارتگر. اما چرا ما را همچون موجودی بی‌ارزش کنار گذاشته‌اند؟! شاید به خاطر این‌که افکار و مطالباتمان همسو با منافع فلان حزب و رسانه نبوده و یا از ما حمایت نکرده‌اند. چون در آینده ممکن بوده از ایشان تبعیت نکنیم و شاید اصلاح‌طلبی بیش نیستند که نقاب ناجیان را بر چهره زده‌اند.

قریب به دوماه است برزان محمدی در اعتصاب غذا به سر می‌برد، ولی ناجیان دروغین کوچکترین تلاشی برای پوشش دادن اقدام اعتراضی او نکرده‌اند. برزان به خاطر اعتراض به اوضاع افتضاح زندان تهران بزرگ اعتصاب کرده است. این زندان برای نگهداری مجرمین یا متهمین عقیدتی سیاسی نیست و نگهداری ما در این زندان غیرقانونی صورت گرفته است.

حال فلان خانم یا آقای دور از خطر پشت تریبون حرف از برابری و نافرمانی مدنی می‌زند، این اشخاص که دم از مبارزه می‌زنند خود در این راه چه کرده‌اند؟ فقط می‌توانم بگویم با فعالیت‌های من و شما برای شبکه‌هایشان اعتبار و بیننده جذب می‌کنند.

من بهتر می‌بینم گمنام و ساکت باقی بمانم تا این‌که به خاطر شنیده شدن فریاد اعتراضم به هر خفت و خاری تن دهم. من برای عقیده‌ام زندانی شده‌ام و حالا به خاطر تیتر شدن در این رسانه‌ها به هیچ عنوان به نفع اینان تغییرش نخواهم داد.

#علیرضاشیرمحمدعلی #فشافویه #زندان #تبعیض

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.